Przez Nasz Cypr

Nikozja. Poznaj historię murów weneckich

Nikozję, czyli stolicę Cypru, albo się kocha albo nienawidzi. Nikozja, zwana po grecku jako Lefkosia lub Lefkoşa w języku tureckim, to wielokulturowe miasto o niezwykle bogatej historii, pełne zabytków, urokliwych małych alejek na starym mieście, uroczych knajpek i kramów z wyjątkowymi pamiątkami. Można tu też znaleźć niezliczoną ilość klimatycznych kafejek, oferujących schronienie przed palącym słońcem i pyszną, aromatyczną kawę.  Podczas wizyty na starym mieście już przy parkingu, czy dworcu autobusowym przy placu Solomou (Solomou Square) nie sposób przeoczyć wyjątkowy zabytek miejski – mury weneckie.

Więcej „Nikozja. Poznaj historię murów weneckich”

Przez Nasz Cypr

10 faktów o Cyprze, o których nie miałeś pojęcia

Wino Commandaria, ser hallumi, oliwki, meze, piękne plaże, Bogini Afrodyta, Forex (!)… Takie skojarzenia pewnie przychodzą Wam do głowy, myśląc o Cyprze. I prawidłowo, ale nie tylko z tych rzeczy słynie ta wyjątkowa wyspa na Morzu Śródziemnym. Cypr (mimo, że niewielki), może nie raz zaskoczyć, nawet kogoś kto mieszka tutaj od wielu, wielu lat.

Więcej „10 faktów o Cyprze, o których nie miałeś pojęcia”

Przez Nasz Cypr

Cypr: strefa czasowa, godziny urzędowania i dni wolne od pracy

Planujesz urlop na Cyprze i zastanawiasz się dlaczego na Twoim bilecie lotniczym lot w jedną stronę trwa około trzech godzin, a na bilecie powrotnym czas lotu jest inny? Nie, samolot wcale nie leci dłużej, czy krócej 😉 Różnica wynika z godzinnego przesunięcia czasowego pomiędzy Polską a Cyprem – na Wyspie Afrodyty przesuwamy wskazówki zegarka o godzinę do przodu.

Więcej „Cypr: strefa czasowa, godziny urzędowania i dni wolne od pracy”