61 Festiwal Wina odbędzie się w dniach 17-25 września, a jego pełny harmonogram zostanie wkrótce ogłoszony na konferencji prasowej.

Według burmistrza Limassol Nicosa Nicolaidesa, który wraz z członkami rady miejskiej uczestniczył w wyniesieniu figury „vrakas” w miejskim ogrodzie w poniedziałek, wyczekiwany od czasów pandemii festiwal wina odbędzie się w pełnej formie.

„Święto wina to największe, najważniejsze święto ludowe w kraju i w ten sposób chcemy promować nasze winiarskie wioski, produkcję wina w naszym kraju, a także promować produkt turystyczny kraju” – powiedział burmistrz.

Co roku w parku miejskim w Limassol, gdzie odbywa się festiwal wina, nad publicznością wznosi się wielka figura „vrakas”, czyli mężczyzny ubranego w tradycyjne cypryjskie bryczesy.

„Wiele osób pracowało miesiącami, aby zaprezentować coś imponującego mieszkańcom Limassol. – powiedział burmistrz.
Podczas imprezy wystąpią gwiazdy tradycyjnej muzyki greckiej i co noc będzie działać pięć tawern z muzyką na żywo.

Burmistrz zwrócił również uwagę na objazdowy charakter tegorocznego festiwalu, ponieważ wydarzenia będą odbywać się również w sąsiednich gminach.

Na 18 września zaplanowano atrakcje w wiosce winiarskiej Vasa Koilaniou, a 25 września w Agios Mamas, natomiast przed oficjalnym rozpoczęciem festiwalu, 14 i 15 września odbędą się imprezy w Zakaki i w Parku Renesansowym (Renaissance Park).

Bądź na bieżąco – obserwuj Nasz Cypr